2020 November 28 - شنبه 08 آذر 1399
هشدار فرمانده سپاه پاسداران به آمریکا و اسراییل
کد خبر: ٧١١٩ تاریخ انتشار: ٢٥ بهمن ١٣٩٨ - ٢٣:٣٣
صفحه نخست » عمومی » خبر ویژه
دست از پا خطا کنید هر دو را می‌زنیم
هشدار فرمانده سپاه پاسداران به آمریکا و اسراییل

فرمانده کل سپاه با اشاره به سخنان امروز یکی از سران رژیم منحوس صهیونیستی درباره تقسیم کار صورت گرفته میان اسرائیل و آمریکا برای مبارزه با ایران در سوریه و عراق، گفت: دست از پا خطا کنید هر دو شما را می‌زنیم.

هشدار فرمانده سپاه پاسداران به آمریکا و اسراییل
سردار سرلشکر حسین سلامی طی سخنانی در مراسم اربعین شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: امشب در این فضای آسمانی و بهشتی مهمان درخشان‌ترین ستاره‌های جاودان عالم اسلام هستیم. وی افزود: ۴۰ روز است رخسار زیبای سردار بزرگ و تکرارناشدنی جبهه مقاومت اسلامی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، سردار رشید ابومهدی المهندس، سردار شهید حسین پورجعفری، پاسدار فداکار و شهید شهروز مظفری، پاسدار جان‌برکف اسلام هادی طارمی، پاسدار جوان و رعنا وحید زمانی‌نیا و پس از آنان سردار رشید دیگری به نام سردار علی اصغر پاشاپور را ندیده‌ایم، اما با رخسار معنوی و سیمای ملکوتی و حضور آسمانی آنان در این ۴۰ روز زندگی کرده‌ایم.

فرمانده کل سپاه با اشاره به وصیت‌نامه شهید سلیمانی که از سوی سردار قاآنی قرائت شد، گفت: امشب حاج قاسم با زبان اسماعیل با ما سخن گفت. دستیابی به ارتفاع و بلندای شخصیت این مجاهد بی‌نظیر برای این بنده کوچک امکان‌پذیر نیست و کلمات من نمی‌توانند توصیف‌گر عظمتی شوند که همانند اقیانوسی بی‌کرانه امروز در متن عالم جاری شده و قلب‌ها را تسخیر و چشم‌ها را چشمه اشک کرده است. سردار سلامی با بیان اینکه ستایش و تکریم ابعاد عظیم این شخصیت بزرگ فقط با کلام الهی قرآن امکان پذیر است، گفت: حاج قاسم محصول نماز شب بود که خداوند به او مقام محمود بخشید. وی ادامه داد: سردار سلیمانی روح جهاد را در همه بلاد اسلامی زنده کرد. سردار سلامی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی آموخته بود در میدان جنگ باید کاسه سر را به خدا عاریه داد، ادامه داد: او هرگز در مقابل دشمن نمی‌لرزید و گام‌هایش استوار بود و زره قاسم پشت نداشت. فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: حاج قاسم سلیمانی بال تواضع می‌گشود و از قران آموخته بود که باید بال‌های تواضع خود را در مقابل همه مردم باز کند و قاسم کسی بود که خدا را دوست می‌داشت و خداوند نیز او را دوست می‌داشت.
حاج قاسم در راه خدا جهاد می‌کرد
وی با بیان اینکه حاج قاسم در راه خدا جهاد می‌کرد، گفت: او ۴۱ سال لباس جهاد را از تن به در نکرد و همیشه در هجرت بود و می‌دانست هجرت مقدمه جهاد است و روح جهاد را در همه بلاد اسلامی زنده کرد و احیاگر مکتب جهاد و شهادت بود. وی افزود: در زمانی که دشمنان می‌گفتند از شرق تا غرب عالم کاری می‌کنیم که همه جوانان شلوار جین و کفش نایک بپوشند سردار سلیمانی در این عصر بر پیشانی جوانان، پیشانی بند جهاد بست و قاسم می‌دانست جهاد لباس عزت است. سردار سلامی اظهار داشت: سردار سلیمانی از امیر مؤمنان آموخته بود که اگر قومی لباس جهاد را از تن به در کند، خداوند بر آنان لباس ذلت می‌پوشاند و وی غیرت را از حضرت علی (ع) به خوبی آموخته بود و این غیرت و دفاع از اسلام و نوامیس در وجود قاسم و یارانش موج می‌زد. فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ما این جمال و جلال را در شخصیت این مرد بزرگ و تاریخ ساز می‌دیدیم، گفت: شهید قاسم سلیمانی و همرزمانش تازه در بستر زمان جاری شده اند و حقایق زنده هستند و آنان به خوبی چگونگی دفاع از اسلام و نوامیس اسلام را به ما نشان دادند.  وی تاکید کرد: سردار سلیمانی همیشه مهاجر بود و پشت میز نمی‌نشست و بیشتر از آنکه در خیابان باشد، در بیابان بود و او فرشته نجات بود و هر کجا هر مظلومی گرفتار می‌شد قاسم و سپاهش آنجا بودند.
شهید سلیمانی عاشق رهبر انقلاب و شیفته و دلداده ایشان بود
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: هر چند قاسم زنده است، اما هر روز افسوس می‌خوریم و دلتنگ‌تر می‌شویم جای خالی او را حس می‌کنیم. او به معنای واقعی بزرگ بود؛ فراتر از واژه‌ها. کربلا، نجف، کاظمین، سامرا، فلوجه، نینوا و موصل، سرزمین نبرد او بود. میدان جهاد مستمر او بود، حلب، حمص، بوکمال، میدان‌های نبرد صفین، او همه جا در قلب نبرد بود، کوه آرامش در قلب حادثه همانند مالک اشتر به خیمه دشمن همیشه نزدیک بود. سردار سلامی افزود: به دور دست جبهه دشمن می‌نگرید، ژرف اندیش بود. حافظ حدود الهی بود. مهربان بود با قلبش سخن می‌گفت، زبانش به دلش متصل بود تکه کلماتش وقتی به انسان می‌رسید «فدای شما بشوم» بود؛ فدا شدن برای مردم برای او مطلوب‌ترین حالت زندگی بود. او در مکتب اهل بیت تعلیم دیده بود در مکتب امام راحل آموخته بود که چگونه باید جهاد و شهادت را با تعلیم و تزکیه و زیباترین تعالیم انسانی ترکیب کند و عمیق‌ترین شخصیت را از خود بسازد. هر چه سنش می‌گذشت دلنشین‌تر می‌شد. دلنشین، آرامش بخش و تکیه گاه بود. در مکتب رهبر عزیزمان تعلیم یافته بود. جز به اوامر رهبر بزرگوار و عظیم الشان ما نمی‌اندیشید. وی ادامه داد: عاشق رهبر انقلاب و شیفته و دلداده ایشان بود. او را باید شناساند؛ با همه دامنه‌های عظیم شخصیتش. او افتخار اسلام و جهان است. شهید سلیمانی خانواده دوست بود. شاید بیش از هر مرد دیگری همسر و فرزندانش را دوست می‌داشت، اما آن‌ها را به خدا می‌سپارد و به میدان جنگ می‌رفت. آخرین پیامک دخترش به شهید سلیمانی این بود «بابا ۲۰ روز است نیامده است، دلم تنگ شده است، دعا کنید برگردد».

سردار سلامی تاکید کرد: این زندگی در جهاد است، در حالی که ملت ما در آرامش بودند. قاسم سلیمانی خون بهای آرامش یک امت بود وقتی همه آرام بودند؛ او در قلب آتش بود. این همه تجلیل از او الهی است. قلب‌ها را خدا متحول کرد. وقتی قاسم وارد میدان جنگ با صهیونیست‌ها شد، فلسطینی‌ها با سنگ به جنگ صهیونیست‌ها می‌رفتند، او کاری کرد که امروز غزه و کرانه باختری و شمال فلسطین میدان شلیک موشک‌هایی است که انتها ندارد و رژیم صهونیستی زیر آتش آن‌ها قرار دارد. رژیم صهیونیستی از ترس قدرتی که او ایجاد کرده بود به دور سرزمین تحت اشغالش دیوار بتنی چند صدکیلومتری با ارتفاع چندین متر کشیده بود. او اسرائیل را حبس کرده بود. او در تمام جنگ‌های مردم لبنان با رژیم صهیونیستی مستقیماً در میدان حضور داشت این را برادر عزیزم سردار پاکپور که خود همرزم او بود می‌داند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: زمین و زمان گواه آن است که او همیشه در قلب خطر می‌زیست، زندگی در خطر هنر او بود. در شرق مدیترانه ایستاد تا اسلام ضربه نبیند و مسلمانان تحت اشغال قرار نگیرند او آنجا جنگید تا ما اینجا بایستیم و سرفراز در برابر قدرت‌های بزرگ ایستادگی کنیم. سردار سلیمانی فرامین رهبر ما را در زمین و زمان منتشر می‌کرد. آنقدر قدرت ساخت تا امروز اگر صهیونیست‌ها در جوار مرزشان گوشی شنوا داشته باشند صدای پاکستانی‌ها، عراقی‌ها، لبنانی‌ها، سوری‌ها، افغانی‌ها، بحرینی‌ها، یمنی‌ها، حجازی‌ها را می‌شنوند. سردار سلیمانی جهان اسلام را متحد کرده بود. امت سازی می‌کرد، می‌ایستاد.

وی تصریح کرد:، اما فقط صهیونیست‌ها نبودند که از او شکست خوردند او سیاست آمریکایی‌ها را برای ایجاد خاورمیانه جدید به شکست کشاند. او معمار شکست دادن میدانی آمریکا و اسرائیل تحت فرمان رهبر بزرگ مان بود. او اجازه نمی‌داد آمریکایی‌ها جان بگیرند، آن‌ها را می‌شکست، عاجز می‌کرد و فرو می‌پاشاند. آمریکا به تروریست تکفیری روی آورد؛ او شعله این فتنه بزرگ را خاموش کرد. این کار بی نظیر و بزرگی بود و به همین دلیل آمریکا او را تحمل نکرد. فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه سردار سلیمانی را همه جهان نماد قدرت جمهوری اسلامی می‌دانستند، گفت: این قدرت امروز تکثیر شده است. قاسم امروز منتشر شده است. دیگر یک فرد نیست. جبهه مقاومت بعد از شهادت او سامان جدیدی گرفته است. نفس جدیدی گرفته است. دشمن اشتباه کرد، اما این اشتباه قابل جبران نیست. وی گفت: هنوز سیلی نهایی باقی مانده است تا آن زمان که آخرین سرباز آمریکا از بلاد اسلامی خارج شود؛ این راه ادامه داد. سردار سلامی با اشاره به سخنان امروز یکی از سران رژیم صهیونیستی درباره تقسیم کار صورت گرفته میان اسرائیل و آمریکا برای مبارزه با ایران در سوریه و عراق، گفت: دست از پا خطا کنید هر دو شما را می‌زنیم.
 g

Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
  

پربازدیدترین ها
آخرین مطالب