2020 November 28 - شنبه 08 آذر 1399
آیا آزمون استخدامی گازبان در شهرستان کهگیلویه صوری است؟ چه کسی پاسخ گویی بی عدالتی های موجود است؟
کد خبر: ٧٠٧٩ تاریخ انتشار: ٢١ خرداد ١٣٩٨ - ١٤:٥٤
صفحه نخست » عمومی » مطلب ویژه
ضرورت ورود مسولین مربوطه به موضوع:
آیا آزمون استخدامی گازبان در شهرستان کهگیلویه صوری است؟ چه کسی پاسخ گویی بی عدالتی های موجود است؟

بالاخره بعد از اعتراضات شدید مردم شهرستان های چهارگانه نسبت به نحوه انتخاب و به کارگیری نیروهای گازبان برای مناطق این شهرستان ها، شرکت گاز استان تصمیم بر برگزاری آزمون گرفته است که گویا این آزمون هم صوری می باشد و تعداد 5 نفر بدون هیچ آزمونی تا کنون به استخدام شرکت گاز استان درآمدند.

به گزارش آوین نیوز:17 اردیبهشت سال جاری بود که جمعی از جوانان بیکار کهگیلویه در نامه ای به مزارعی ضمن گلایه مندی از نحوه به کارگیری و بی عدالتی در ادارات شهرستان های استان خواستار ورود قاضی القضات استان شدند.


  اما این روزها نحوه به کارگیری نیروهای سازمانی در استان کهگیلویه و بویراحمد صدای همه را در آورده تا جایی که مدیر کل دادگستری استان چند ماه پیش با ورود به موضوع، شرایط به کارگیری نیروی گازبان در شهرستان های چهارگانه را غیر قانونی و غیر مرسوم خواند و با ارسال نامه ای به بازرسی استان خواستار ورود این سازمان به موضوع شد.

در همین زمینه خبرها حاکی از ورود سازمان بازرسی به داستان به کارگیری غیر قانونی گازبانان در شهرستان کهگیلویه داست تا جایی که شرکت گاز استان در اطلاعیه ای عنوان کرد هرگونه به کارگیری نیرو در این شرکت صرفا بر اساس آزمون خواهد بود و تمامی گمانه زنی ها مبنی بر جذب نیرو با سفارش نماینده شهرستان های چهارگانه را رد کرد و اعلام کرد در تاریخی مشخص آزمون برگزار خواهد شد.

حال با گذشت قریب به یک ماه از مطالبه جوانان شهرستان کهگیلویه و قول مساعد سازمان بازرسی و شرکت گاز استان مبنی بر برگزاری آزمون به شکل قانونی، اسناد ارسال شده به تحریریه سایت خبری آوین نیوز نشان دهنده این موضوع است که پنج نفر از متقاضیان شرکت در آزموت استخدامی از چند ماه پیش انتخاب و در حالی طی کردن دوره کارورزی می باشند.

با تمام این تفاسیر اما در یک شب مانده به برگزاری این آزمون سوالات بیشماری ذهن مردم را درگیر کرده است که ضروری است هرچه سریع تر مسولین مربوط به موضوع ورود و مانع این بی عدالتی محض شوند.
اینکه نیروهای انتخاب شده که در حال برگزاری دوره هستند چه کسانی هستند؟ بر چه اساس انتخاب شدند؟ با سفارش چه کسی انتخاب شدند؟ آیا مدیر کل شرکت گاز استان تحت فشار شخص یا نهاد خاصی مبادرت به انجام چنین عملی شده است؟  چرا شرکت گاز استان تنها یک روز قبل از برگزاری آزمون به متقاضیان اعلام می کند که آزمون قرار است فردا برگزار شود ؟و از همه مهم تر اینکه جوانان مظلوم و بیکار کهگیلویه تا کی باید این حجم از بی عدالتی در این استان محروم را تحمل کنند؟

گفتنی است سایت خبری تحلیلی آوین نیوز اسامی افرادی که در حال طی کردن دوره گازبانی هستند را در اختیار و در صورت نیاز نسبت به انتشار آنان اقدام خواهد کرد.


g

Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
  

پربازدیدترین ها
آخرین مطالب