2020 May 25 - دوشنبه 05 خرداد 1399
از حداکثر ظرفیت زنان در حوزه های مختلف مدیریتی باید استفاده شود
کد خبر: ٦٨٧٦ تاریخ انتشار: ١٢ مرداد ١٣٩٧ - ١٣:٠٠
صفحه نخست » عمومی » مطلب ویژه
عضو کمیته آموزش حزب کارگزارن سازندگی تهران"
از حداکثر ظرفیت زنان در حوزه های مختلف مدیریتی باید استفاده شود

محمدزاده گفت" اینکه در شعار مدام از پتانسیل های موجود در بین زنان حرف بزنیم ولی در مقام عمل هیچ جایگاه مدیریتی را برای آنان در نطر نگیریم اجحاف در حق این قشر فرهیخته است.

 

فعال فرهنگی حوزه زنان گفت: امروزه در جوامع توسعه یافته مشارکت زنان در عرصه های سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی از شاخص های توسعه به شمار می رود؛ چرا که این جوامع به خوبی دریافته اند زنان به عنوان نیمی از نیروی انسانی و به واسطه نقش چند بعدیشان در جامعه قطعا بر پیشبرد اهداف آرمانی تاثیرگذار خواهند بود؛ لذا تلاشها بر حضور حداکثری بانوان در همه عرصه ها متمرکز گشته است.

زهرا محمدزاده فعال فرهنگی و اجتماعی به ضرورت تدوین آیین نامه حمایتی از زنان اشاره کرد و افزود متاسفانه علی رغم اینکه تلاشهای بسیاری در جهت کمرنگ شدن تبعیض جنسیتی و قوی نمودن پایه های حقوقی در حمایت از زنان انجام گرفته است ولیکن هنوز نتیجه ای که قانع کننده و مطلوب باشد به دست نیامده است.
محمدزاده یکی از موانع سد راه حضور فعال بانوان در عرصه های گوناگوت جامعه را نگاه مردانه مدیران بالا دستی نسبت به جایگاه های مدیریتی دانست و گفت بسیاری از مدیران در شعار از ظرفیت های بالقوه بانوان سخن می رانند اما در مقام عمل آنچنان که شایسته است از این ظرفیت عظیم استفاده نمیکنند و همین موضوع باعث کاهش انگیزه در زنان توانمند برای حضور پر رنگ تر در عرصه های مختلف جامعه گردیده است.

وی افزود" اینکه در شعار مدام از پتانسیل های موجود در بین زنان حرف بزنیم ولی در مقام عمل هیچ جایگاه مدیریتی را برای آنان در نظر نگیریم عملا نادیده گرفتن ظرفیت نیمی از نیروی انسانی کشور است که اتفاقا عواقب اش همچون زنجیره ای در همه ابعاد جامعه بسط پیدا میکند.


محمدزاده خاطرنشان کرد: نخستین و در عین حال مهمترین قدم برای توانمند سازی و افزایش مشارکت بانوان در ابعاد گوناگون جامعه ؛ ارتقای سطح آگاهی این قشر است و افزود این مهم با تقویت زیرساختهای آموزشی میسر خواهد شد چرا که آموزش صادقانه و کاربردی زمینه ساز تقویت مولفه های فرهنگ ساز است ، فرهنگی که مستدل و پیش رونده و اثر بخش است.

در همین راستا آنچه امروز میبایست جزو اولویتهای کشور برای دست یابی به توسعه پایدار قرار گیرد پاسخگویی به مطالبات همه نیروهای انسانی و نه صرفا نیمی از آن (مردان) است
اگر چه متاسفانه نگاه مردانه ای که در مناسبات جامعه وجود دارد موجب کند شدن روند حضور فعال بانوان گشته است ولیکن هستند مردانی که خود هموار کننده راه بوده اند.

محمدزاده در پایان گفت امید داریم که با افزایش سطح آگاهی افراد و شفاف سازی نتایج اثر بخش همراهی همه اعضای جامعه در گرداندن چرخ توسعه ؛ شاهد تسهیل روند حضور بانوان در همه عرصه ها باشیم.



g

Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
  

پربازدیدترین ها
آخرین مطالب