2017 April 25 - سه شنبه 05 ارديبهشت 1396
سایت خبری تحلیلی آوین نیوز
طی سال‌های 92 تا 95 دولت یازدهم700 هزار میلیارد تومان بدهی برای رئیس‌جمهور بعدی کشف کرده که معلوم نیست چه مقدار از آن متعلق به دولت قبلی بوده است.
مراسم قرعه‌کشی شش نامزد دوازدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری از شبکه‌های یک و خبر زنده پخش شد و در نهایت هر نامزد یک عدد را خود اختصاص داد.
اطلاعیه مشترک دکتر محمود احمدی نژاد و حمید بقایی
دکتر محمود احمدی نژاد و حمید بقایی با انتشار اطلاعیه ای مشترک اعلام کردند در انتخابات پیش رو از هیچ فردی حمایت نمی کنند.
پیشنهاد سردبیر
تازه ترین اظهار نظر ترامپ درباره برجام!
تازه ترین اظهار نظر ترامپ درباره برجام!
رئیس جمهوری آمریکا در تازه ترین اظهار نظر خود درباره برجام از این گفته که امکان دارد که آمریکا از اجرای برجام کنار بکشد، کسی که از همان ابتدای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری تندترین حملات را متوجه برجام و توافق هسته ای کرده بود اما تاکنون نتوانسته از زیر آن شانه خالی کند.
توصیه به سوء استفاده کنندگان از نزاع های ساختگی
توصیه به سوء استفاده کنندگان از نزاع های ساختگی
جانشین رئیس سازمان پزشکی قانونی در مدیریت بحران گفت: صدماتی که افراد در نزاع های خود ساختگی بر روی بدن خود یا دیگران ایجاد می کنند در پزشکی قانونی با شیوه‌های خاص تشخیص داده شده و سپس عاملان آن به مراجع قضایی اعلام می شود.
مردم از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها در بهار 96 گلایه دارند
مردم از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها در بهار 96 گلایه دارند
بررسی بازار کالای اساسی و سفره خانوار نشان می‌دهد که افزایش قیمت در سال ۹۶ با شیب تندی آغاز شده است، به طوری که با قدرت خرید خانوار‌ها هیچ سنخیتی ندارد.
بیمه زنان خانه‌ دار به کجا رسید؟
بیمه زنان خانه‌ دار به کجا رسید؟
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به لوایح حوزه زنان و خانواده گفت: لایحه «تامین امنیت زنان» را پایان سال ۹۵ به کمیسیون لوایح دولت ارسال کردیم و کارهای تخصصی آن در حال انجام است که پس از تصویب دولت به مجلس ارائه می‌شود؛ البته چندین لایحه در کمیسیون اجتماعی قرار دارد و یا از این کمیسیون خارج شده و در دستور کار دولت است.
واکنش جهانگيري به وعده های برخی کاندیداها
اسحاق جهانگيري معاون اول رئیس جمهور به وعده های برخی کاندیداها واکنش نشان داد.
صادق زیبا کلام: مردم دیگر گول پوپولیسم را نمی خورند
صادق زیبا کلام در گفت و گویی که فرارو داشته، تاکید می کند که مردم دیگر گول پوپولیسم را نمی خورند. زیبا کلام با اشاره به انتخابات 94 و طرح شعارهای آنچنانی احمدی نژاد، تاکید می کند که دیگر مردم آگاه هستند و با وعده 5 میلیون شغل و افزایش 2.5 برابری درآمد کشور نمی توان آن ها را فریفت!
دفاعیه کدخدایی از آیت الله جنتی و نواختن مخالفان
ابلاغیه شورای نگهبان عطف به نظر آیت الله جنتی مبنی بر ممانعت از حضور نامزدهای اقلیت های دینی در انتخابات شوراها، با مخالفت نمایندگان روبرو شده و علی لاریجانی نیز دستور داد که طبق قانون فعلی عمل شود (عدم توجه به این ابلاغیه) کدخدایی بعد تر این ابلاغیه را لازم الاجرا خواند اما هیئت های نظارت صلاحیت نامزدهای اقلیت های دینی را تصویب کردند.
نامه اعضاء شورا به وزیر کشور درباره تخلفات انتخاباتی قالیباف
یک عضو اصلاح‌طلب شورای شهر خبر داد: در جلسه امروز (یکشنبه) شورای شهر برای تخلفات انتخاباتی آقای قالیباف و همچنین کارکنان شهرداری که می‌خواهند کار انتخاباتی کنند _ چه به‌عنوان فعالیت اجتماعی و چه به هر عنوان دیگری_ به وزارت کشور نامه نوشتیم و از آقای وزیر خواستیم به این مسئله رسیدگی کنند.
واکنش میرسلیم به اظهارات در مورد کناره گیری او به نفع «جمنا»
مصطفی میرسلیم اعلام کرد :دولت من منحصر به یک جناح نخواهد بود و از افراد شایسته و کارامد تشکیل می شود.
آرایش تبلیغاتی شش نامزد چگونه خواهد بود؟
با معرفی نامزدهای نهایی انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان، از دو قطبی انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم رونمایی شد. صف بندی سه نامزد اصولگرا (ابراهیم رئیسی، محمدباقر قالیباف و مصطفی میرسلیم) در برابر سه نامزد میانه رو و اصلاح طلب (حسن روحانی، اسحاق جهانگیری و مصطفی هاشمی طبا) این پرسش را پیش روی افکار عمومی قرار داده است که این شش نامزد در این انتخابات دو قطبی شده با چه مدلی به تبلیغات خواهند پرداخت. کدام نامزد‌ها از رویکرد سلبی در تبلیغات استفاده می‌کنند و کدام یک روش ایجابی را در پیش می‌گیرند؟
قالیباف و رئیسی به نفع هم کنار نمی روند
کرباسچی:
روزنامه اعتماد در باره انتخابات ریاست جمهوری با غلامحسین کرباسچی مصاحبه کرد.
تماس صوتی تلگرام خلاف امنیت کشور است
دادستان کل‌ کشور:
دادستان کل کشور گفت: در جلسه کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات، ضوابط استفاده از رسانه‌های مکتوب مشخص شد.
اگر ایرانیان زیادی پای صندوق بیایند، روحانی پیروز میدان است
خبرگزاری اناتولی:
یک ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری ایران، اصولگرایان هنوز برای یافتن کاندیدای مناسب دچار مشکلند. گزارش ها حاکی از تشتت آرای شدید در این جریان سیاسی است.
بررسی صلاحیت ها به صورت سلیقه ای انجام نشده است
عضو کمیسیون شوراها:
در میان نام افرادی که رد صلاحیت شده اند اسامی به چشم می خورد که ردی از این افراد در حواشی گوناگون چهارمین دوره شورای شهر دیده شده است، سؤالی که در این مسیر پیش می آید این است که آیا رد صلاحیت این افراد برای انتخابات سال آینده به دلیل پرونده های خاصی بوده یا خیر؟ یا آنطور که مهدی چمران مدعی شده برآمده از رویکردهای سیاسی اصلاح طلبان هیئت نظارت!
توصیه آیت الله مظاهری به خانواده آیت الله هاشمی: با سکوت از کنار توهین ها عبور کنید
حضرت آیت الله مظاهری گفت:سیاست آقای هاشمی و فکر و روش و منش ایشان مورد پسند و تایید حضرت امام خمینی بود و ایثار و فداکاری ایشان برای پیروزی و تقویت انقلاب، انصافاً مثال زدنی است.
مناظره ها حتما باید زنده پخش شود
آیت‌الله موحدی‌ کرمانی:
امام جمعه موقت تهران با اشاره به تصمیم اخیر درباره پخش غیر مستقیم مناظرات انتخاباتی داوطلبان ریاست‌جمهوری، متذکر شد، مناظرات باید زنده باشد زیرا از بهترین راه‌های افزایش بصیرت مردم درباره داوطلبان همین است که مردم ببینند و بشنوند و مدیر و مدبر بودن آنان را تشخیص دهند.
علی نیکزاد رئیس ستاد انتخابات رئیسی شد
با حکم حجت‌الاسلام رئیسی، علی نیکزاد رئیس ستاد انتخابات وی شد.
عدم پخش زنده مناظرات پیشنهاد چه کسانی بود؟
طبق بررسی‌ها، عدم پخش زنده مناظره‌ها پیشنهاد وزیر كشور و دولت نبوده و ظاهراً این پیشنهاد از سوی دادستان کل کشور یا شورای نگهبان مطرح شده است.
عبدالله ناصری: رئیسی برای ریاست جمهوری نیامده او به دنبال افکار سازی است
مشکل قابل توجه به نامزد اصلی اصولگرایان یعنی قالیباف و رئیسی برمی گردد که اولی خارج از چارچوب سازمانی جمنا و دیگری با توجه به خواست آنها وارد میدان رقابت ها شده اند. تا همین جا با پیش بینی که من به همان اندازه ای که بر رد صلاحیت احمدی نژاد و بقایی معتقد بودم به آن هم پایبند هستم، می توان گفت که انتخابات در جرگه اصولگرایی منتج به تشتت آرا می شود.
در کمپ‌های ترک اعتیاد چه‌ خبر است؟
کمپ نزدیک رودهن است. آمده‌ایم دنبال رقیه. دوره درمانش را پشتِ سر گذاشته و حالا می‌خواهد برگردد پیش برادرهایش در اسلام‌شهر. سه‌نفریم. به عنوانِ آشنایان رقیه می‌گذارند داخل برویم؛ البته نه به اتاق‌های پایینی. هدایتمان می‌کنند به سالن بزرگ فرش‌شده‌ای در طبقه بالا. این سالن مخصوصِ قدیمی‌هاست؛ آن‌هایی که بخش بیشتر ترک اعتیادشان تمام شده. ۲۰ - ۳۰ نفری می‌شوند؛ از هر سنی. هیچ چیز اضافه‌ای در این سالن نیست؛ فقط دیوار است و فرش. فرش زیرپایمان هم کثیف است و پر از لکه‌های رنگ و وارنگ.
چند رسانه ای
تازه های خبری
دیدگاه ها و نظرات
اوقات شرعی