2017 July 20 - پنج شنبه 29 تير 1396
سایت خبری تحلیلی آوین نیوز
این که کاری به گذشته افراد ندارند و به راحتی می پذیرند که او توبه کرده است، رویکرد مناسبی است ولی آیا این رویکرد، فقط شامل اصولگرایان است و اگر کسی،حتی تتلو، به صف محافظه کاران پیوست، پاک و منزه می شود
در این فیلم مردمی که شاهد ماجرا بوده‌اند، جزئیاتی از واقعه را بیان می‌کنند. اظهارات این افراد، در گزارش پخش‌شده از تلویزیون انعکاس نمی‌یابد. به جای این اظهارات، گزارشی با محوریت موضوع «امر به معروف و نهی از منکر» پخش شده‌است
بعد از بازداشت حمید بقایی ، احمدی نژاد نامه ای خطاب به ملت نوشته که البته اگه به واکاوی این نوشته بپردازیم متوجه خواهیم شد که این گلایه بیشتر خطاب به چه کسانی است.
پیشنهاد سردبیر
گفتگو با «سیدضیاءالدین فائق»، پژوهشگر
گفتگو با «سیدضیاءالدین فائق»، پژوهشگر
قاتل آتنا «جهل» است و دیگر هیچ!
محرمانه‌های پسر ترامپ و وکیل روس!
محرمانه‌های پسر ترامپ و وکیل روس!
روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که پسر رئیس‌جمهوری آمریکا سال گذشته پس از آن که یک وکیل مرتبط با کرملین قول ارائه اطلاعاتی زیانبار درباره کاندیدای دموکرات‌ها را داد، حاضر به دیدار با او شده بود.
حمید درخشان: استقلال پیرترشده است
حمید درخشان: استقلال پیرترشده است
پیشکسوت پرسپولیس معتقد است با رفتن طارمی، این تیم متضرر نمی شود.
تعطیلی مرکز فرهنگی ایران و ممنوعیت فروش آثار امام خمینی در تاجیکستان
تعطیلی مرکز فرهنگی ایران و ممنوعیت فروش آثار امام خمینی در تاجیکستان
اوراسیانت نوشت: هفته گذشته مرکز فرهنگی و تجاری ایران در تاجیکستان بسته شد. به نظر میرسد بسته شدن این مرکز فرهنگی به درخواست مقامات تاجیکستان بوده است.
دستگیری فریدون ، خللی در چیدمان کابینه وارد نمی کند
نوبخت :
سخنگوی دولت با اشاره به اینکه هیئتی متشکل از سه قوه بر اجرای قراردادهای نفتی نظارت دارد، گفت: اگر کسی مدرکی مبنی بر اقدام خلاف قانون در این قراردادها دارد، آن را به قوه‌قضائیه ارائه کند.
با اختصاص مبلغ 6 هزار میلیارد ریال آماده اجرای طرح ضربتی اعطای وام ازدواج هستیم
مدیرعامل بانک سپه ضمن تبریک به زوج های جوان از آمادگی این بانک برای اجرای طرح ضربتی وام ازدواج بانک مرکزی خبر داد.
معمای "سود بانکی"
تغییر مدل پرداخت سودهای بانکی از چه چیز ناشی می شود؟
گفته می‌شود سقف تعیین‌شده حداکثر 15 درصد (نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار) است و بانک‌ها درصورتی مجاز به پرداخت سود بیشتر هستند که در پایان سال‌مالی و پس از محاسبه درآمد، امکان پرداخت سود بیشتر فراهم باشد. بنابراین در صورت اجرای طرح امکان پرداخت سود بیشتر از 15 درصد در طول سال امکان‌پذیر نخواهد بود.

جزییات دیگری از حادثه متروی شهرری؛ «امر به معروف نبود»
انتقاد به گزارش برنامه 20:30 صداوسیما
رییس روابط عمومی فرمانداری شهر ری جزئیات دیگری از حادثه‌ی روز شنبه متروی شهرری را تشریح کرد و گفت: مضروب حادثه اذعان کرده پشت سر فرد ضارب ایستاده بوده و به هیچ وجه چهره‌ی او را ندیده که قصد امر به معروف و یا نهی از منکر داشته باشد!
 نه اجبار درست است نه رهایی جامعه
نه به حجاب اجباری...
ر این رابطه با دو موضوع مواجه هستیم؛ حجاب و عفاف. متأسفانه مقوله‌ی حجاب با برخی موضوعات دیگر خلط شده است تا جایی که ممکن است خواننده یا شنونده‌ای که وارد بحث حجاب می‌شود، تصور کند موضوع چیز دیگری است.
ناگفته های مهر علی زاده از حیف و میل هایی که در کیش انجام می گیرد
«محسن مهرعلیزاده» استاندار اسبق خراسان و رییس سازمان تربیت بدنی بود و سالهاست که عضو هیات مدیره غیر موظف سازمان منطقه آزاد کیش است؛ امروز اما نام او در میان چندین گزینه‌ی احتمالی شهرداری تهران نیز مطرح است.
زیر و بم شعر و شاعری از زبان حسین سعید نژاد شاعر جوان کهگیلویه وبویراحمدی
روایت شاعرانه روایتی است صادقانه از زمانه‌ی خود که از زبان شاعر می‌شنویم؛ روایتی که به‌جز مفهوم و مضمون، از هماهنگی و تناسب آن نیز لذت می‌بریم.
هیچ برنامه ای برای دیدار با وزیر خارجه امریکا ندارم
ظریف در نیویورگ:
محمد جواد ظریف' در هنگام ورود به نیویورک در جمع خبرنگاران در واکنش به تصمیم دولت ترامپ به تائید دوباره پایبندی ایران نسبت به برجام گفت: توافقنامه هسته ای یک توافقنامه همه جانبه وجهانی است که درپی سال ها گفت و گو و مذاکره حاصل شده است.
« استقلال مرجعیت به معنای بی نیازی از مشاوره نیست»
یک عضو مجلس خبرگان معتقد است که آیت الله سیستانی بار دیگر کارآیی مرجعیت و همبستگی دیانت و سیاست را متبلور ساخته است؛ البته این دستاورد را هم امیدبخش و هم نگران کننده، می داند و می گوید...
اما و اگرهای چیدمان کابینه روحانی
«محمدجواد روح» روزنامه نگار نزدیک به دو حزب اتحاد و کارگزاران، در یادداشتی تلگرامی با عنوان «کابینه با کجا باید هماهنگ شود؟» نوشت:
جوابیه استاد دانشگاه قم به نظریه ولایت فقیه آیت الله مصباح
چندی پیش این سخن آیت الله مصباح روی سایت‌های خبری قرار گرفت که بر اساس روایات، مخالفت با رهبری در حد شرک به خداست. سالهاست این مضمون مکرراً در مجالس و منابر اعلام می‌شود و هدف از بیان آن ترساندن منتقدان متشرع و انقیاد بیشتر معتقدان است.
گزینه‌های عجیب برای کابینه دوازدهم
یکی از بحث‌های جدی بر سر چینش کابینه دوازدم، بحث بر سر معیارها و منطق انتخاب گزینه های کابینه است. اینکه با چه معیاری افراد در کابینه قرار گیرند از سوی رسانه ها با دیدگاه های مختلف مورد توجه است و هر رسانه و تحلیلگری از یک زاویه به آن می پردازد.
جنگ قدرت برای کسب قدرت در شهرداری تهران
مدیریت شهری که کلاغ هایش هم حاضر نیستند در آن بمانند، مجسمه هایش سرقت می شوند، سایه زلزله بر سرش سنگینی می کند، ترافیکش متوقف نمی شود و سالانه نهایتا چند روز هوای پاک دارد کار ساده ای نیست. شورای جدید شهر تهران این روزها با چراغ به دنبال مدیری می گردد تا بتواند مشکلات ریز و درشت پایتخت را مرتفع کند.
محمد هاشمی: دلال ها نقش مهمی در مدیریت شهر دارند
محمدهاشمی رفسنجانی بر این عقیده است که تهران در سال های اخیر مبتنی بر استراتژی ماشین محور اداره شده است و همین موضوع باعث بروز مشکلات عدیده ای برای تهران شده است.
هاشمی طبا: گفتند به نفع رئیسی کنار برو و پست بگیر
روزنامه آرمان در گفتگو با مصطفی هاشمی طبا کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری نوشت؛ امسال برای بار دوم بعد از سال ۸۰،‌ شاهد حضور مصطفی هاشمی‌طبا در رقابت‌های انتخاباتی دور دوازدهم ریاست‌جمهوری بودیم. وی هم در این دوره و هم در سال ۸۰، تقریبا همسو با رئیس‌جمهوری عمل کرد که نامزد انتخابات بود.
اگر آن 4 میلیون نفر هم رای می دادند، رای روحانی 27 میلیون می شد
روزنامه جمهوری اسلامی خطاب به علم الهدی:
چرا برخی افراد، حتی از محترمین و تریبون‌داران صاحب نظر چرا ماجرا را کش می‌دهند و هر هفته سخنی می‌گویند که ما به ازای آن بی‌اعتمادی به حاکمیت اگر نگوئیم لااقل باعث اعتماد سوزی به ساختار سیاسی و انتخاباتی کشور است.
چند رسانه ای
تازه های خبری
دیدگاه ها و نظرات
سرّ دوپهلوگویی روحانی چیست؟
سرّ دوپهلوگویی روحانی چیست؟
محمد کاظم انبارلویی
تقاطع حقوق بشر و تحریم!
تقاطع حقوق بشر و تحریم!
محمدصادق کوشکی
هاشمی کعبه‌ی آمال ما بود؟
هاشمی کعبه‌ی آمال ما بود؟
علی اصغر شفیعیان
مسئله «سپاه» نیست
مسئله «سپاه» نیست
سعدالله زارعی
اوقات شرعی